Bez kategorii

3 sposoby na utrzymanie dobrej formy zimą

Przed nami długie, chłodne, a czasem i deszczowe wieczory. Nie ma się, co temu dziwić mamy jesień, a zaraz po niej przyjdzie zima. Taka pogoda za oknem zdecydowanie nie sprzyja w utrzymaniu dobrej formy zimą To wszystko sprawia, że się rozleniwiamy i wcale nie mamy ochoty na żaden wysiłek fizyczny. I jak tu utrzymać dobrą formę zimą?

Przedstawiamy 3 sposoby na utrzymanie dobrej formy zimą.
SPOSÓB 1 – SPACER
Jest to najprostszy sposób na utrzymanie dobrej formy zimą. Taki długi spacer w jesienne bądź zimowe popołudnie na pewno jest sposobem na zachowanie dobrej formy fizycznej i pozytywnego samopoczucia. Otóż takie aktywnie spędzenie czasu wraz z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi lub samemu z pewnością zapewni nam dobry nastrój.
spacer
Źródło: pixabay.com
SPOSÓB 2 – ROWER TRENINGOWY
Zrezygnujmy z jazdy na zwykłym rowerze jesienią i zimą i przesiądźmy się na rowerek treningowy. Zróbmy tak, gdyż jazda na zwykłym rowerze jesienią i zimą jest dość ryzykowna, nie tylko przez mróz, ale także przez śliską nawierzchnię. Taki rowerek treningowy pozwoli nam utrzymać dobrą formę przez czas jesienno – zimowy. Jest tak, gdyż trening na typ sprzęcie fitness wzmacnia odporność, redukuje poziom stresu, poprawia nastrój, wzmacnia układ oddechowy, jak i poprawia krążenie. Poza tym dzięki codziennym treningom będziemy w dobrej kondycji. Powiem więcej wymodelujemy nawet kształt mięśni łydek, ud, pośladków i podudzi.
Źródło: hop-sport.pl
SPOSÓB 3 – TANIEC
Taniec to trzeci i ostatni sposób na utrzymanie dobrej formy zimą. Dzięki niemu zachowamy dobrą formę fizyczną, będziemy mieć więcej energii i zapewnimy sobie rozrywkę i zdecydowanie poprawimy nastrój. Ponadto tańcząc możemy obniżyć ciśnienie krwi, usprawnić krążenie, jak również zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy. Dzięki tańcu nasze ciało będzie jędrniejsze, będziemy bardziej się sobie podobać, nasza samoocena podskoczy w górę. Taniec jest również doskonałym lekarstwem na depresję, czy stres. Aktywność fizyczna powoduje również wydzielanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia, co sprzyja dobremu nastrojowi.