Fitness, Siłownia, Sport ekstremalny

5 Zastrzyków adrenaliny – najciekawsze sporty ekstremalne

Ludzie, którzy uprawiają sporty ekstremalne są uzależnieni od adrenaliny. Bo, który człowiek kochający spokój i życie podjąłby się takiego ryzyka? Już sama myśl o takich dyscyplinach sportu jeży włosy na głowie.

Zanim ktokolwiek zabierze się za uprawianie tego typu dziedzin sportu musi być maksymalnie przygotowanym pod względem fizycznym jak i psychicznym. Te dziedziny sportu to ogromne ryzyko. Nigdy nie wiemy co może się wydarzyć.

góra

1. Samotna wspinaczka

To tylko krok od szaleństwa. Ta wspinaczka polega na pokonywaniu wysokich ścian skalnych bez żadnych zabezpieczeń. Tutaj nie ma miejsca na zły ruch. Czasami tego typu sportowcy biorą ze sobą spadochron, takie minimum bezpieczeństwa. Ale jeśli ześlizgną się ze skał na zbyt niskiej wysokości, to spadochron i tak im nie pomoże.

2. Kajakarstwo górskie

Ten sport wymaga od nas dużej siły, błyskawicznego refleksu no i oczywiście  doskonałej umiejętności pływania. W rwącym potoku nie ma czasu na chwilę zawahania i złe decyzje. Podczas każdego spływu adrenalina osiąga najwyższy poziom.

potok

3. Nurkowanie w głębokich jaskiniach

To również sport, który wymaga nie lada umiejętności i stalowych nerwów. Nigdy nie wiemy, co się może w takiej jaskini wydarzyć.

4. Freeride – ekstremalna jazda na nartach

To dopiero jazda bez ograniczeń. Polega na pokonywaniu nieznanych, zaśnieżonych górskich stoków. Zjeżdżasz ze świadomością, że nie wiesz jak gruba jest pokrywa śnieżna, czy nie ma pod nią „niespodzianki” w postaci głazu lub skały. Podczas zjazdu prędkość jest ogromna. Nie raz zjazd kończy się ze złamaną nogą. Nie warto zjeżdżać samemu, bo wtedy można zostać w górach na zawsze. Ogromnym zagrożeniem są upadki i lawiny.

góry

5. Surfing na zboczach wulkanu

Ten ewenement ma miejsce w Ameryce Środkowej, a dokładniej w Nikaragua. Śmiałkowie, zjeżdżają z wysokości 728 m.n.p.m. ze zbocza aktywnego wulkanu Cerro Negro. Całe zbocze jest pokryte wulkanicznym żużlem, nachylone pod kątem 41 stopni, co powoduje nabieranie ogromnych prędkości.

Kto z was odważyłby się na którykolwiek wyczyn?

Czytaj więcej o fitnessie: www.fitnesos.pl

One Comment

  1. Podziwiam odważnych ludzi, nie bojących się spełniać swoje marzenia. Niestety nie nalezę do takich. Taki zastrzyk sporej adrenaliny jest mi raczej obcy. Ale chociaż małej adrenaliny dostarczył mi lot w aerotunelu w Lesznie, na który się zdecydowałam. Kto wie, może kiedyś nawet skocze ze spadochronem..

Comments are closed.