Siłownia

Czy warto ćwiczyć na uchwytach do pompek?

Uchwyty do pompek to bardzo proste urządzenia, które w znaczący sposób urozmaicą nasz codzienny trening. A to za sprawą tego, że dają naszym mięśniom kolejny jeszcze większy wysiłek fizyczny. Poza tym, takie uchwyty do pompek to świetna alternatywa dla tych wszystkich osób, które chcą trenować w domowym zaciszu, bez żadnej potrzeby wychodzenia z domu na siłownię. Ale zastanówmy się, czy naprawdę warto ćwiczyć na uchwytach do pompek? Powiem Wam, że naprawdę warto! Dlaczego? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na to pytanie.

Po pierwsze na uchwytach do pompek można wykonywać bardziej głębokie pompki, które w znacznie większym stopniu, od tych klasycznych, stymulują nasze mięśnie do pracy. To pozwala tym samym na osiągnięcie lepszych efektów. I tak pompki z uchwytami, które są rozstawione wąsko angażują do pracy tricepsa, tak samo, jak pompki odwrotne. Natomiast pompki w wychyleniu przednim, także silnie angażują tricepsa, a dodatkowo jeszcze bardzo wzmacniają siłę i wytrzymałość. Z kolei znowu szerokie rozstawienie uchwytów do pompek pozwala zaangażować silniej mięśnie samej klatki piersiowej. Jest możliwe również wykonanie pompki z jedną ręką na uchwycie, a drugą na podłodze. Dodatkowo dodanie przeskoku pomiędzy pompkami z jednoczesną zmianą rąk, które są trzymane na uchwycie, podniesie poprzeczkę naszych ćwiczeń jeszcze wyżej, budując naszą wytrzymałość i koncentrację.

ćwiczenia z uchwytami do pompek
www.hop-sport.pl

Podsumowując powyższy artykuł, to naprawdę warto ćwiczyć na uchwytach do pompek i w nie inwestować. Uchwyty do pompek, m.in., urozmaicają trening i podnoszą jego efektywność. Poza tym jest to niezwykle funkcjonalny przyrząd do ćwiczeń, który pozwala trenować praktycznie wszystkie partie ciała, wykonywać różnego rodzaju pompki, jak również wiele innych ćwiczeń. Ponadto zajmują niewiele miejsca, dlatego idealnie sprawdzają się w domowej siłowni o niewielkim metrażu. Możemy je nawet brać ze sobą na wyjazdy i ćwiczyć praktycznie w każdym miejscu. A ich cena okazuje się kolejną zaletą uchwytów do pompek. Otóż można je już kupić od 30 złotych.