Siłownia

Dlaczego warto zainwestować w atlas do ćwiczeń?

Atlas do ćwiczeń to przyrząd wielofunkcyjny pozwoli on nam na ogólny rozwój ciała. Urządzenie składa się z kilku, a nawet kilkunastu stanowisk (zależy to przede wszystkim od stopnia zaawansowania), które przygotowane zostały tak, abyśmy za pomocą jednego sprzętu mogli ćwiczyć różne partie ciała.

Ćwiczenia na atlasie są bardzo popularne, ponieważ w jednym miejscu możemy wykonać cały trening. Kolejną zaletą ćwiczeń na atlasie jest fakt, że urządzenie to jest bezpieczne, ponieważ wszystkie urządzenia są odpowiednio zabezpieczone, a więc nie musimy się martwić, że nabawimy się kontuzji.

Sprzęt ten jest bardzo prosty w obsłudze. Dodatkowo sprawdzi się nawet dla zaawansowanych osób, ponieważ w zależności od potrzeb możemy ustawiać interesujące nas parametry. Atlas do ćwiczeń jest urządzeniem, które pozwala na wykonywanie ćwiczeń przez wiele osób w tym samym czasie. Jest on także bardzo wytrzymały, a więc bez obaw mogą na nim ćwiczyć osoby z dużą nadwagą. Na rynku możemy znaleźć modele, których maksymalne obciążenie wynosi 200 kilogramów. Kupując atlas, warto zwrócić uwagę na ten właśnie parametr, ponieważ najczęściej sprzedawane są takie, których maksymalne obciążenie to 120 kg. Pamiętajmy także, że im większe dopuszczalne obciążenie tym cena tego sprzętu jest wyższa.

źródło: hop-sport.pl

Duża tolerancja obciążenia nie jest przypadkiem, ponieważ wbrew powszechnej opinii urządzenie to służy i wyłącznie do kształtowania sylwetki oraz zwiększenia masy mięśniowej.

Chociaż na siłowniach widujemy dobrze zbudowane osoby ćwiczenia na atlasie, to w praktyce jest to urządzenie idealne do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej, jest to więc także dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby zrzucić zbędne kilogramy. Nawet osoby otyłe powinny sprawdzić ten sprzęt, ponieważ ich waga nie pozwala im na wykonywanie bardziej zaawansowanych i dynamicznych ćwiczeń.

Warto pamiętać, że aby ćwiczenia na atlasie przynosiły odpowiedni skutek oraz nie były niebezpieczne, to musimy dobrać odpowiednie obciążenie, to właśnie od tego powinniśmy zacząć każdy trening.