Fitness

Hulajnoga elektryczna – czy warto ją kupić?


Każdy z nas hulajnogę, kojarzy, jako atrybut dziecięcych zabaw. Jednak od pewnego czasu, uległo to dużej zmianie. Dlaczego? Dlatego, że jazda na hulajnodze to fajna rozrywka, a także wygodna alternatywa dla roweru albo deskorolki. Z tego też względu coraz częściej właśnie ta forma lokomocji wybierana jest przez dorosłych. W wyniku wciąż rosnącej popularności tego jakże nietypowego środka transportu na rynku polskim pojawiają się coraz ciekawsze wersje hulajnogi. W ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno o hulajnodze elektrycznej, która opanowała polskie miasta. Dlaczego tak? Czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Jak ona działa?

Tak więc hulajnoga elektryczna napędzana jest silnikiem, czerpiącym zasilanie z akumulatora generującego w większości przypadków napięcie od 24 do 42 V. W zależności od mocy silnika hulajnoga osiąga prędkość do kilkudziesięciu km/h. Bateria hulajnogi elektrycznej ładuje się od 5 do 8 godzin. Dla długości jazdy ma to znaczenie, po jakiej nawierzchni jedziemy i prędkości, jaką osiągamy. Możemy przejechać jednorazowo od 15 do 30 kilometrów.

Jazda na hulajnodze elektrycznej, nie wymaga od nas większego wysiłku. Tak naprawdę wystarczy tylko, umieć dobrze utrzymać równowagę. Ten jednoślad umożliwia poruszanie się po płaskich nawierzchniach. Przed zakupem, warto jednak sprawdzić parametry hulajnogi elektrycznej, aby nie zaskoczyć się niemile w trakcie jej używania. Pamiętajmy, że poruszanie się po miastach to jazda po kostce brukowej i pokonywanie przeróżnych przeszkód. Zwróćmy zatem uwagę na to, aby wybierany model był dostosowany do naszego wzrostu, gdyż to pozwoli nam uniknąć bólu kręgosłupa. Natomiast koła, nie powinny być wykonane z plastiku, bo brak amortyzacji powoduje ogromny dyskomfort podczas jazdy. Kolejnym ważnym punktem są zasięg i prędkość, taki nowy sprzęt musi być przede wszystkim praktyczny i bezpieczny.

Po podsumowaniu powyższego artykułu stwierdzam, że warto kupić hulajnogę elektryczną! Jest tak, gdyż jest ona wygodnym środkiem transportu po zatłoczonym mieście. Poruszanie się na niej, nie wymaga użycia siły, wystarczy utrzymać równowagę. Ponadto to dobry sposób, spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z powodzeniem może zastąpić samochód w drodze do pracy. Hulajnoga elektryczna to także ekologiczny produkt, który nie zanieczyszcza środowiska. Oczywiste, jest oprócz zalet taka hulajnoga, ma również swoje wady, ale są one nieliczne w porównaniu do zalet. Owe wady to m.in., fakt, iż jazda na hulajnodze elektrycznej, w żaden sposób, nie poprawia kondycji fizycznej. Poza tym wymaga regularnego ładowania akumulatora. I co najważniejsze, ma dość wysoką cenę w porównaniu z innymi jednośladami.