Fitness

Jak zostać instruktorem fitness?

W dzisiejszych czasach większość z nas kładzie bardzo duży nacisk na prowadzenie zdrowego trybu życia i wysiłek fizyczny. Z tego też względu coraz więcej osób uczęszcza na zajęcia na siłownię bądź do klubu fitness. A to z kolei powoduje, że instruktorzy fitness mają „pełne” ręce roboty i wciąż poszukiwani są nowi, zdolni, młodzi instruktorzy fitness. Ale czy tak naprawdę, „TY” nadajesz się do tego zawodu? Czy wiesz jakie wymagania musisz spełnić i co zrobić, aby zostać instruktorem fitness? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się tego wszystkiego!

Źródło: pixabay.com
Może zaczniemy od samego początku, czyli od wyjaśnienia, na czym w ogóle polega zawód instruktora fitness. Tak więc zawód instruktora fitness polega na prowadzeniu zajęć sportowych. Obowiązkiem tego instruktora jest też przygotowanie układów choreograficznych albo zestawu ćwiczeń odpowiednich do charakteru zajęć.
Zatem, jak zostać instruktorem fitness?
Po pierwsze, żeby wykonywać pracę instruktora fitness, należy mieć ukończone 18 lat, mieć wykształcenie średnie i wykazywać wiedzę instruktorską. Później musimy poszukać odpowiednią firmę, fitness klub bądź uczelnię, która będzie oferowała kurs na instruktora fitness. Otóż takie kursy powinny przekazywać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Na owych szkoleniach przyszli instruktorzy fitness powinni zdobywać wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i pedagogiki. Natomiast część praktyczna powinna obejmować naukę poprawnego wykonywania ćwiczeń i budowanie choreografii. Na sam koniec kursu powinien zostać przeprowadzony egzamin, z którego otrzymamy certyfikat z potwierdzeniem naszych kwalifikacji.
Źródło: pixabay.com
Gdzie można zrobić taki kurs na instruktora fitness?
W zasadzie każda Akademia Wychowania Fizycznego organizuje takie kursy na instruktora fitness. Musimy tylko poszukać pośród wyższych uczelni, które znajdują się w naszym regionie. Wybierając te miejsca musimy jedynie zwrócić uwagę, na status dokumentów, jakie otrzymamy po ukończeniu kursu. Jest to bardzo ważne, czy będą to dokumenty dające nam uprawnienia do wykonywania zawodu instruktora, czy też nie!