Fitness

Joga na basenie – co warto o niej wiedzieć?

Czym jest joga w ogólnym znaczeniu? Otóż joga jest to jedna z sześciu odłamów filozofii indyjskiej. Najczęściej kojarzymy ją z medytacją i ćwiczeniami. Natomiast jej dokładna definicja określa związek między ciałem, a umysłem. Z biegiem czasu powstały zajęcia jogi w wodzie, tak zwana aqua – joga. W tym artykule postanowiłam pokrótce coś nie coś napisać o tych zajęciach w wodzie.

Źródło: pixabay.com

Komu poleca się jogę w wodzie?

Tak więc, zajęcia jogi w wodzie zazwyczaj przeznaczone są dla kobiet w ciąży, choć zapewne też dla innych użytkowników mogą okazać się bardzo ciekawe. Takie zajęcia w wodzie pozwalają nam zyskać dobrą kondycję, w znacznym stopniu polepszyć nasze samopoczucie, a także rozluźnić mięśnie i zwiększyć odporność na różne infekcje. Celem aqua – jogi jest również rozciągnięcie mięśni przy jednoczesnym użyciu prawidłowego oddechu. Jest tak, gdyż woda, która powoduje opór na mięśnie jednocześnie rozluźnia całe ciało, nie powodując napięcia. Joga w wodzie wpływa też bardzo korzystnie na kształtowanie się sylwetki i relaksuje całe spięte ciało.

Źródło: pixabay.com

Takie dobre zbilansowanie ruchów w wodzie, kontakt ciała z wodą i prawidłowe kontrolowanie pełnego oddechu to skrótowy opis aqua – jogi. Po takich zajęciach człowiek czuje się szczęśliwszy, spokojniejszy, nabiera wewnętrznego spokoju i w pełni może odczuwać harmonię z otaczającym nas światem. Natomiast w przypadku kobiet w ciąży takie zajęcia jogi w wodzie niwelują przykre dolegliwości ciąży oraz przygotowują ciało i umysł do porodu. Zatem podsumowując dla kobiet ciężarnych kontakt z wodą i wykonywanie ćwiczeń razem z instruktorem może zbawiennie wpłynąć na wszystkie dolegliwości.