Siłownia

Ławeczki do ćwiczeń – znasz już wszystkie rodzaje?

Ławeczki do ćwiczeń różnią się wielkością, budową i funkcjonalnością. Tutaj przedstawiamy wam kilka typów ławeczek treningowych wraz z ich krótką charakterystyką.

Ławeczka skośna do brzuszków

W tego typu ławeczce mamy regulację konta pochylenia ławki, co umożliwia dobranie odpowiedniej trudności ćwiczeń. Przedstawiona ławka jest stabilna, ma ergonomiczne kształty, mocna, wygodna i odporna na przetarcia.  Na ławeczce do brzuszków możemy wykonywać np. skłony boczne, przyciąganie nóg do klatki piersiowej, wyciskać hantle i robić siady z leżenia z obciążeniem.  Przed zakupem ławeczki treningowej, powinniśmy sprawdzić jej maksymalne obciążenie. Przedstawiony model może przyjąć obciążenie o maksymalnej wadze 150 kg.

Źródło: www.hop-sport.pl/
Źródło: www.hop-sport.pl/

Ławeczka uniwersalna składana

Na tego typu ławeczce wykonamy niemal wszystkie rodzaje ćwiczeń. Dzięki regulacji oparcia można wykonywać przeróżny zestaw ćwiczeń, które wzmocnią różne partie mięśni. Ławeczka składana umożliwia łożenie jej po treningu i schowanie w ustronne miejsce. Ważna jest jej maksymalna wytrzymałość, która wynosi 100kg. 

 

Źródło: www.hop-sport.pl
Źródło: www.hop-sport.pl

Ławeczka kulturystyczna

Ławeczki kulturystyczne cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Są zbudowane z masywnych i trwałych profili. Ten model ławeczki kulturystycznej ma maksymalną wagę obciążenia wynoszącą 360 kg. Na niej możemy wykonywać różne ćwiczenia z dużym obciążeniem. Co ważne, ławeczka ma wygodne oparcia oraz posiada system wspierający nogi podczas ćwiczeń z prasą. Tak zwany LS system. Tego typu ławeczki można doposażyć w prasę do nóg, modlitewnik, czy wyciąg.

Źródło: www.hop-sport.pl
Źródło: www.hop-sport.pl

Ławka z wyciągiem i modlitewnikiem

Na takiej ławeczce do ćwiczeń możemy przeprowadzić kompletny, profesjonalny trening z użyciem hantli lub sztangi. Ławka została wyposażona w prasę do nóg, rozpiętki, wyciąg i modlitewnik.. Na niej możemy wzmocnić siłę w ramionach, przedramionach, wyćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, barki i nogi. Przedstawiony model jest wykonany ze stali, który gwarantuje dużą wytrzymałość sprzętu. Dzięki jednej ławeczce możemy mieć profesjonalną siłownię we własnym domu.

Źródło: www.hop-sport.pl
Źródło: www.hop-sport.pl

Ławka olimpijska

To już najwyższej klasy profesjonalizm, który może być także w Twoim domu. Ta ławka do ćwiczeń łączy w sobie funkcjonalność ławki prostej, skośnej oraz stojaków do przysiadów. Dzięki niej możemy wzmocnić różne partie ciała na jednym sprzęcie. Ta ławka do ćwiczeń jest nie tylko niezwykle przydatna, ale również ma niepowtarzalny wygląd. Na tej ławeczce możemy wykonywać różnego rodzaju wyciskanie sztangi i hantli, a także przysiady ze sztangą wspartą na barkach.

Źródło: www.hop-sport.pl
Źródło: www.hop-sport.pl