Fitness

Co jest lepsze fitness czy siłownia?

W dobie XXI wieku większość z nas stawia na zdrowy styl życia. Dlatego też stosujemy różnego rodzaju diety, uprawiamy sport lub chodzimy na siłownię bądź fitness clubu. No właśnie w obecnych czasach możemy dokonać wyboru między siłownią, a fitness. Na pewno każdy z nas kiedyś zastanawiał się nad takim wyborem – fitness czy siłownia? Wiem trudno jest dokonać prawidłowego wyboru, dlatego też postanowiłam choć trochę pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Dlatego też w tym artykule pokrótce opiszę u kogo i dlaczego lepszy będzie fitness, a w jakich przypadkach lepsza jest siłownia.

Fitness czy siłownia – co jest lepsze?

Otóż na początek zdecydowanie jest lepiej zacząć swoją przygodę ze sportem właśnie od fitnessu. Dlaczego? Ponieważ zajęcia fitness są dużo bardziej motywujące niż ćwiczenia na siłowni, gdyż odbywają się w grupach. Poza tym mamy możliwość wyboru spośród wielu różnych treningów. Natomiast ćwiczenia na siłowni skupiają się przede wszystkim tylko i wyłącznie na wzmocnieniu mięśni, ale jeżeli dawno nie byliśmy aktywni to lepiej poprawę kondycji zacząć od zajęć fitness, np. treningu ogólnorozwojowego. Dzięki temu nie nabawimy się kontuzji na siłowni czy też uprawiając różnego rodzaju sport.
Taki wybór czy fitness czy siłownia powinien uzależniony być również od tego, jakie efekty chcemy osiągnąć. Bo jeśli zależy nam na rozciągnięciu mięśni to zdecydowanie lepiej wybrać fitness. Tak samo powinniśmy postąpić, gdy chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jest tak, ponieważ najlepszym sposobem na spalenie kalorii są intensywne ćwiczenia aerobowe, które dostosujemy do naszej kondycji. Fitness to także łatwiejszy i szybszy sposób, aby wyrzeźbić sylwetkę, a oprawa muzyczna oraz choreografia zdecydowanie przeważają nad estetyką w siłowni. Ponadto takie ćwiczenia na siłowni nie wpłyną znacząco na naszą kondycję ruchową, a zalety fitness odkryjemy już po kilku treningach. Ogólnie fitness odbierany jest przez społeczeństwo, jako bardziej atrakcyjna forma aktywności i osoby, które wybierają te treningi zyskują naprawdę sporą motywację.
Źródło: pixabay.com
Jeśli natomiast chodzi o siłownię to pozwala nam na znaczne wzmocnienie mięśni i wzrost ich masy, lecz pamiętajmy, żeby ćwiczenia wykonywać w seriach ustalonych według trenera i zgodnie z poleceniami. Takie samodzielne opracowanie ćwiczeń siłowych raczej nie przynosi zbyt dobrych rezultatów, gdyż zazwyczaj nie posiadamy odpowiedniej wiedzy o tym, jak ułożyć trening.
Podsumowując powyższy artykuł to ja skłonna byłabym doradzić wszystkim fitness niż siłownię. Jeżeli jednak nadal nie przekonujecie się, że lepszym wyborem pomiędzy fitness, a siłownią jest właśnie fitness to warto wybrać się chociaż na jedne zajęcia. Jeśli jednak nie lubicie ćwiczyć w dużej grupie osób, to zawsze możecie zrobić sobie małą siłownię lub fitness w swoim własnym domu. W hop-sport.pl znajdziecie sprzęt do fitness i na siłownię. Zapraszamy do sprawdzenia aktualnej oferty.