Siłownia

Makijaż na siłowni – czy to dobry pomysł?

Każda z nas chce pięknie wyglądać, szczególnie wtedy, gdy idzie na siłownię, a wokół kręcą się przystojni mężczyźni. Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia gdziekolwiek bez makijażu, ale to jest jednak miejsce, w którym skóra musi oddychać. Więc co zrobić, aby na siłowni wyglądać pięknie?

Źródło: pixabay.com

Makijaż na siłowni

Na siłowni możemy pozwolić sobie jedynie na lekkie pudry mineralne, które zamaskują wszystkie niepożądane krostki. Kosmetyki mineralne nie zatykają porów i nie zlepiają się. Tłuste, ciężkie podkłady nie są wskazane, mogą nawet przyczynić się do powstawia wyprysków, ponieważ zatykają pory i nie dają skórze oddychać.

Na siłowni rezygnujemy z cieni do powiek, róży, czy bronzerów. Podczas treningu skóra i tak się zarumieni. Nie wskazane są również pomadki, czy szminki do ust. Szybko się ich pozbędziemy popijając wodę lub przecierając twarz.

Jeżeli chcemy podkreślić oko, możemy zastosować tusz do rzęs. Tusz powinien być wodoodporny, najlepiej wybrać taki rodzaj tuszu, który jest zalecany na siłownię.

Po wysiłku na siłowni warto zmyć makijaż, dać skórze chwilę odpocząć i zrobić go na nowo.

Źródło: biotekpolska.pl

Makijaż permanentny – idealny makijaż na każdą okazję

Makijaż permanentny to pewien rodzaj tatuażu, który idealnie sprawdzi się także na siłowni. Dzięki niemu przez 3-4 lata możemy mieć odpowiedni kształt i kolor brwi, czy idealny kolor ust. Ten rodzaj makijażu wykonuje linergistka, która wspólnie z nami określa kształt brwi lub ust, a przy pomocy specjalistycznego urządzenia wprowadza pigmenty do makijażu permanentnego pod skórę. Dzięki temu uzyskujemy efekt trwałego makijażu i już nie musimy się przejmować codziennym malowaniem ust, czy poprawianiem brwi. Jest to bardzo wygodny makijaż, który jak już wcześniej wspomnieliśmy, może utrzymać się nawet do 4 lat.

Ten rodzaj makijażu nie spłynie pod wpływem potu, czy przetarcia twarzy ręcznikiem, zawsze wyglądamy pięknie.