Fitness, Siłownia

Odwieczny dylemat – fitness czy siłownia?

Fitness czy siłownia? No właśnie, to pytanie zadają sobie wszyscy, którzy chcą popracować nad swoją sylwetką. Tutaj postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Po pierwsze, odpowiedz sobie na pytanie: Po co chcę ćwiczyć?

To jest element kluczowy. Jeśli chcesz tylko poprawić wygląd swojej sylwetki i pozbyć się tłuszczyku tu i ówdzie, to w takim przypadku zdecydowanie lepszy będzie klub fitness. Natomiast jeśli chcecie poprawić swoją muskulaturę, wtedy postawcie na siłownię.

fitness czy siłownia

Po drugie: Pogadaj z trenerem.

Trenera znajdziesz w obu miejscach. Dzięki takiej rozmowie dowiesz się jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze. On Cię nakieruje i powie, czy w tym przypadku będą lepsze ćwiczenia siłowe, czy aerobowe.

Dlaczego warto ćwiczyć na siłowni?

Tutaj głównie zbudujesz masę mięśniową i zwiększysz swoją siłę. Jednak aby tak się stało, musimy trzymać się sztywno określonych reguł, chodzi nam tutaj głównie o ilość wykonywanych powtórzeń i dokładną technikę ćwiczeń.

siłownia

Dlaczego warto ćwiczyć w klubie fitness?

W tym przypadku zadbasz głównie o rozciągnięcie swoich mięśni, wymodelujesz sylwetkę, stracisz zbędne kilogramy i poprawisz swoją koordynację ruchową. Na zajęciach w klubie fitness ćwiczy się w grupach, co działa niezwykle motywująco. Przy ogromnym wysiłku towarzyszy nam muzyka, która niemal sama wprawia ciało w ruch. W ostatnim czasie kluby fitness przeżywają oblężenie. Ogromne tłumy przyciągają ciekawe zajęcia Zumby czy Jumping Fitness.

Po trzecie: Trening zacznij jeszcze w okresie zimowym.

Jest to ważne, ponieważ aby uzyskać oczekiwane efekty musi minąć trochę czasu. Nic nie dzieje się z dnia na dzień. Często jest tak, że przez całą zimę się lenimy, a wiosną w mgnieniu oka chcemy być w dobrej formie. Wystarczy trochę samozaparcia i chęci, a uda nam się osiągnąć obrany cel.

Czy teraz już wiesz, które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze?