Fitness

Sprawdzony trening na mięśnie brzucha w domu

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że ćwiczenia na mięśnie brzucha to najlepszy sposób na pozbycie się obwisłej skóry i szpecących wałeczków. Otóż by pochwalić się płaskim brzuchem nie wystarczy jedynie przestrzeganie najskuteczniejszej diety…

Konieczne powiedziałabym, że niezbędne jest także wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń modelujących angażujących mięśnie brzucha. Mając to na uwadze w tym artykule przedstawię sprawdzony trening na mięśnie brzucha, które śmiało możemy wykonywać w domu. Oto one:

ĆWICZENIE Z HULA – HOP

Ćwiczenie pierwsze: stajemy w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej na szerokość bioder. Następnie wciągamy brzuch i prostujemy plecy, lekko uginając nogi w kolanach. Umieszczamy hula – hop na wysokość talii, starając się nim rytmicznie kręcić wokół bioder. Pamiętajmy o tym, aby trzymać ręce w górze dla lepszej równowagi.

ćwiczenia z hula-hop
Źródło: pixabay.com

ĆWICZENIA ZE SKAKANKĄ

 • Bieg w miejscu

Polega na tym aby przeskakiwać skakankę podczas biegu w miejscu.

 •  Podskoki w miejscu – Podskakując w miejscu musimy pamiętać o lekkim zginaniu kolan przy podskoku, nie powinno się wykonywać tego ćwiczenia na nogach prostych w kolanach.
 • Podskoki z wykrokiem na boki
 • Podskoki z wykrokiem na przód lub tył
 • Skok skrzyżny – Tutaj możemy zacząć od podskoków w miejscu, następnie przejść do podskoku z wyskokiem na boki a na sam koniec wykonać podskok ze skrzyżowanymi nogami. Tą komplikację skoków możemy powtarzać

Trudność tych ćwiczeń każdy może dowolnie zmniejszać lub zwiększać. Wykonując przedstawione ćwiczenia na przemian z pewnością podwyższymy efektywność treningu. Należy pamiętać o tym, że ważną rolę odgrywa tutaj również tempo wykonywanych skoków.

ĆWICZENIA Z PIŁKĄ GIMNASTYCZNĄ

 1. Połóżmy się na macie. Załóżmy ręce za głowę. Ugnijmy nogi w kolanach. Włóżmy piłkę pomiędzy nogi, chwyćmy ją stopami. Następnie trzymając piłkę między nogami unieśmy nogi i zbliżmy kolana do klatki piersiowej. W tym samym czasie unieśmy głowę do góry prostując ręce w kierunku piłki.
 2. Kładziemy się na macie. Następnie zakładamy ręce za głowę. Ugnijmy lekko nogi w kolanach, chwytamy stopami piłkę. Podnosimy i opuszczamy swoje nogi trzymając piłkę.
 3. Połóżmy się na piłce. Później podeprzyjmy się nogami, aby się z niej nie sturlać. Ręce załóżmy za głowę. Wykonajmy skłon, ale nie pełny. Nie odrywajmy dolnego odcinka pleców od piłki. Wykonując go lekko odbijmy na lewo.
ćwiczenia z piłką gimnastyczną
Źródło: pixabay.com

ĆWICZENIA Z HANTLAMI

 • Pompki z przyciąganiem hantli

Rozstawmy parę hantli na szerokość barków na podłodze. Oprzyjmy na nich dłonie i przyjmijmy pozycję do pompki. Obniżmy pozycję, cały czas utrzymując ciało w linii prostej. Gdy ręce będą wyprostowane, unieśmy hantle do boku klatki piersiowej. Powoli opuśćmy ją na ziemię i unieśmy drugi ciężarek. To jedno powtórzenie. Postarajmy się nie wyginać pleców podczas przyciągania hantli.

 • Wyciskanie hantli z przysiadu

Stańmy prosto, trzymając hantle w rękach wyprostowanych po bokach tułowia. Dociśnijmy łokcie do korpusu, unieśmy hantle tak blisko barków, jak to możliwe. Natychmiast zróbmy przysiad – Nasze uda muszą znaleźć się w pozycji co najmniej równoległej do podłoża. Wstańmy i wyciśnijmy hantle nad głowę. To jedno powtórzenie. Powróćmy do pozycji startowej i powtórzmy.

 • Zakroki skrzyżne

Stańmy prosto, hantle trzymając wyprostowanych wzdłuż tułowia rękach. Zróbmy zakrok prawą nogą i skrzyżujmy ją za lewą, jakbyśmy chciały dygnąć. Udo prawej nogi powinno znajdować się teraz w pozycji równoległej do podłoża, a kolano lewej powinno znajdować się tuż nad podłogą. Zatrzymajmy na sekundę ruch, po czym wróćmy do startu i zróbmy zakrok drugą nogą. To jedno powtórzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *