Fitness

Stepper – czy warto na nim ćwiczyć?

W sklepach sportowych znajdziemy ogromny wybór urządzeń do ćwiczeń. Jednym z niewielkich, ale użytecznych sprzętów jest stepper. Sprawdź z nami zalety ćwiczeń na stepperze, może to urządzenie jest właśnie dla Ciebie!

Źródło: hop-sport.pl

Zalety ćwiczeń na stepperze

Stepper to niewielkie urządzenie do ćwiczeń, które pomoże nam w wymodelowaniu sylwetki. Ceny stepperów w Hop-sport.pl wahają się od 240zł do 380 zł.

Zalety 20 minutowych treningów 3 razy w tygodniu:

  • wyszczuplenie sylwetki w obrębie talii, a także w dolnych partiach pleców
  • szansa na pozbycie się boczków
  • wyszczuplenie bioder
  • wzmocnienie mięśni brzucha, ud, nóg i ujędrnienie pośladków
  • pozbycie się cellulitu
  • poprawienie kondycji
  • ujędrnienie skóry
  • lepsza wydolność oddechowo-krążeniowa
  • jeżeli korzystamy ze steppera z linkami, mamy szansę na ujędrnienie i wzmocnienie górnych partii ciała, w tym mięśni ramion

Dlaczego warto wybrać stepper?

Jak już wcześniej wspomniano, zakup steppera nie wiąże się z wielkimi kosztami. Co ważne, urządzenie jest lekkie, małe, przez co nie zajmuje wiele miejsca i możemy mieć je nawet w małym mieszkaniu. Stepper jest przede wszystkim wygodny, a trening na nim jest niezwykle prosty. Ćwiczyć możemy kiedy tylko chcemy, na przykład możemy trenować przed telewizorem oglądając swój ulubiony serial. Dzięki temu ćwiczenia stają się bardziej przyjemne. Bardziej zaawansowane modele posiadają wbudowane komputery, które pomagają w śledzeniu efektów ćwiczeń. Podają informację o ilości spalonych kalorii, liczą kroki, a także wyświetlają poziom tętna.

Steppery dostępne w Hop-sport.pl

Stepper skrętny z regulacją HS-20S – dostępny już od 249 zł. Wyposażony w komputer liczący czas treningu, liczbę kroków, spalonych kalorii, a także w licznik sumaryczny i funkcję scan. W tym modelu możemy regulować wysokość pedałów, a maksymalna waga osoby ćwiczącej to 120 kg. Dzięki linkom możemy włączyć do ćwiczeń mięśnie rąk. Co ważne, urządzenie pracuje cicho, dzięki czemu nie generuje hałasu podczas treningu.

Źródło: www.hop-sport.pl

Stepper skrętny z ramionami Hop-Sport HS-40S – dostępny już od 279 zł. To urządzenie pozwala wykonywać ćwiczenia aktywujące wszystkie grupy mięśniowe. Jest wyposażone w komputer wyświetlający czas treningu, ilość spalonych kalorii, liczbę kroków na minutę, funkcję scan, a także posiada licznik sumaryczny. Podstawa jest stabilna, urządzenie działa na dwóch płaszczyznach (góra-dół). Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg.

www.hop-sport.pl

Sprawdź pozostałe modele stepperów na www.hop-sport.pl