Sport ekstremalny

Top 3 sporty ekstremalne

Lubicie zastrzyk adrenaliny? Poniżej przedstawiamy 3 nowe, widowiskowe sporty ekstremalne, na które decyduje się spora ilość osób, pomimo tego, że mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Na czym polegają i czym się charakteryzują? Sprawdźmy to.

Z całą pewnością większość z nas uprawia jakiś sport. Postępujemy tak, ponieważ sport to samo zdrowie. Dzięki uprawianiu sportu nie tylko będziemy mieli szczuplejszą sylwetkę, ale również lepszą kondycję fizyczną i lepsze samopoczucie. Mamy naprawdę bardzo dużo dyscyplin sportowych, które możemy uprawiać do woli. Jedne są bardziej bezpieczne, drugie już nieco mniej. W tym artykule postanowiłam skupić się jedynie na sportach tych mniej bezpiecznych. Zaliczają się one do sportów ekstremalnych. Przedstawię teraz trzy takie sporty ekstremalne.
HELISKIING – Narciarstwo przy pomocy helikoptera. W tym przypadku helikopter dostarcza nas prawie na szczyt góry, a my musimy z niej zjechać.  Niby proste, ale wiąże się z tym duże niebezpieczeństwo. W tym przypadku zjeżdżamy po terenach gdzie nie ma wytyczonych szlaków, jest duże zagrożenie lawinowe, zjeżdżając musimy podejmować ekstremalnie szybko decyzje dotyczące zakrętów, skoków, zamiast na pokrywę śnieżną, można trafić na kamień. Tutaj nie trudno o uraz. Jedak ostrzegamy również o tym, że duże niebezpieczeństwo wiąże się z ewentualną awarią helikoptera.
Źródło: pixabay.com
BASE JUMPING – czyli spadanie z wysokości (z budynków, masztów antenowych, mostów i klifów – co w jakiś pokrętny sposób daje po angielsku skrót BASE). Według danych statystycznych śmierć w tym sporcie ponosi od 5 do 15 osób rocznie – większość nie od samego spadania, ale raczej od momentu, w którym spadanie się kończy.
Źródło: pixabay.com
WINGSUIT FLYING – to bez wątpienia jeden z bardziej widowiskowych, ale także niebezpiecznych sportów. Skoczkowie, ubrani w specjalne, aerodynamiczne kombinezony skaczą z samolotów lub skał i przez dłuższy czas lecą niesieni prądami powietrza. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej konstrukcji wspomnianego kombinezonu. Kiedy chcą zakończyć lot, otwierają spadochron znajdujący się w niewielkim plecaku i lądują w wybranym przez siebie miejscu. Niestety znane są przypadki tych amatorów wingsuit flying, którzy np. rozbili się o skały czy zbyt szybko i niekontrolowanie spotkali się z ziemią. Większość z tych wypadków skończyła się niestety śmiercią. Dlatego wingsuit flying to sport dla prawdziwych twardzieli, którzy mają doświadczenie m.in. ze skokami ze spadochronem.