Bez kategorii

Trenuj i oglądaj serial

Jedną z Twoich wymówek, by uniknąć treningu, jest nowy
odcinek Twojego ulubionego serialu? Odpowiedź twierdząca oznacza, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

źródło: pixabay.com

Ćwiczenia z tym, co masz w domu

Nie chcesz wydawać pieniędzy na sprzęt do ćwiczeń? Nic prostszego wystarczy, że wykorzystasz swoje krzesło. Postaw krzesło w odległości od siebie około 50 cm, następnie wystarczy, że wysuniesz jedną nogę do tyłu i oprzesz się na jego siedzisku. W tym ćwiczeniu ważne jest by noga, na której stoimy, była lekko ugięta i wysunięta do przodu – wystarczy kilka centymetrów. Staw kolanowy powinien być zablokowany, ale nie możemy robić przeprostu i musimy odpowiednio usztywnić staw biodrowy. Ręce natomiast powinny być opuszczone swobodnie wzdłuż tułowia. Oglądanie serialu w czasie tego ćwiczenia może być dużym ułatwieniem. Ponieważ w trakcie tego ćwiczenia musimy patrzeć do przodu i nie przechylać głowy. Ważne jest także, by klatka piersiowa była lekko wypchnięta do przodu. W takiej pozycji wykonujemy przysiad. Ruch w dół powinien powolny i dokładny, następnie powinniśmy dynamicznie powrócić do pozycji wyjściowej. Ważne także, by wciskać piętę nogi, która jest z przodu – bardzo mocno w podłogę.

Podczas tego ćwiczenia musimy także odpowiednio rozłożyć prace nóg. Noga, która znajduje się z tyłu, powinna przejmować około 75-80% pracy – to właśnie na niej musi skupić się cały wysiłek. Przysiad bułgarski obciąża stawy kolanowe, a więc nie jest wskazany dla każdego. Dodatkowo nieprawidłowa technika jego wykonywania może powodować ból, a nawet kontuzje, które trudno wyleczyć.

ćwiczenia w domy
źródło: pixabay.com

Ćwiczenia z profesjonalnym sprzętem

Rowerek stacjonarny – rowerek treningowy jest sprzętem, który nie zajmuje dużo miejsca, dlatego z powodzeniem możemy postawić go w salonie przed telewizorem, gdzie będziemy ćwiczyć i oglądać serial. Jazda na rowerku nie wymaga od nas skupienia, dlatego możemy na nim ćwiczyć, oglądając nasz ulubiony serial.

Stepper – kolejnym sprzętem, z którego z powodzeniem możemy korzystać, oglądając nasz serial, jest stepper. Ćwicząc na tym urządzeniu, pamiętajmy, by przyjąć odpowiednią postawę.

Platforma wibracyjna – sprzęt ten jest stosunkowo od niedawna na rynku, jednak już teraz cieszy się dużą popularnością. Jest to urządzenie, które zajmuje mało miejsca, a więc możemy je schować, kiedy tylko chcemy i ćwiczyć na nim podczas oglądania ulubionego serialu.