Bez kategorii

Zalety i wady jazdy na nartach

Mnóstwo osób lubi jeździć na nartach. Ten sport z roku na rok zyskuje co raz więcej zwolenników. Zanim pierwszy raz włożysz narty, sprawdź z nami, jakie są zalety jazdy na nartach, a także poznaj wady tego sportu.

pixabay.com

Zalety jazdy na nartach

Jazda na nartach to świetny zimowy sport. Białemu szaleństwu oddają się całe rodziny i grupki przyjaciół. Nie bez powodu ma wielu zwolenników. To bardzo przyjemny sport, który pozwala się wyszaleć jesienią, zimą, a nawet wiosną. W Austrii mamy mnóstwo miejsc, do których możemy jechać na narty w marcu, czy w kwietniu.

Lepsza kondycja

Jazda na nartach pozwala nam poprawić kondycję, dzięki czemu wykonywanie codziennych czynności będzie prostsze. Narty pobudzają do pracy całe ciało, tutaj pracują wszystkie mięśnie, szybciej krąży krew. Tym samym przyspiesza przemiana materii, przez co szybciej spalamy zbędne kalorie i minimalizujemy ryzyko wystąpienia miażdżycy, zatorów, czy zawału. Jazda na nartach pozwala spalić codziennie nawet 3000 kcal.

Nowe znajomości

W regionach narciarskich nie jesteśmy sami, tam jest mnóstwo osób z różnych krajów. Na stoku, w pubie, czy restauracji możemy poznać wiele ciekawych osób i nawiązać nowe znajomości. Sport taki jak narciarstwo otwiera nas na nowych ludzi.

Sport blisko natury

Narciarstwo to sport, przy którym jesteśmy blisko natury. Na stokach jesteśmy daleko od tras samochodowych, dzięki czemu nie wdychamy spalin, oddychamy świeżym, górskim powietrzem.

Narty poprawiają nastrój

Większa aktywność fizyczna powoduje wytwarzanie hormonów szczęścia. Co więcej, w górach jest dużo słońca, co przyczynia się do zwiększonej produkcji witaminy D, która ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. To również świetny sposób na rozładowanie skumulowanego stresu, odprężenie i aktywny wypoczynek.

Narty wzmacniają więzi

Szczególnie te między rodziną i przyjaciółmi. Wspólny wyjazd na narty może przyczynić się do wzmocnienia rodzinnych, czy przyjacielskich relacji. Nic tak nie łączy, jak wspólna pasja.

Wady

Największą wadą tego sportu jest fakt, że nie każdy może sobie na niego pozwolić, ze względów finansowych. Jest to dosyć drogi sport. Co prawda można wypożyczyć sprzęt narciarski i wtedy wychodzi taniej, ale i tak wiążą się z tym spore koszty. Kolejnym minusem są kontuzje, które najczęściej przytrafiają się osobom, które przed sezonem nie wzmocniły mięśni i stawów specjalnymi ćwiczeniami. Wyjazd na narty to wyprawa, która wymaga od nas przygotowania odpowiedniego sprzętu sportowego, czy specjalnych ubrań.

pixabay.com

Jeśli chcemy miło wspominać wyjazd narciarski, musimy się do niego przygotować nie tylko pod względem zabrania wszystkich niezbędnych rzeczy, ale również pod względem przygotowania fizycznego. Na naszym blogu znajdziecie wskazówki, jak wzmocnić mięśnie nóg, bioder, ramion, czy kręgosłupa. A na stronie www.austria-na-narty.pl znajdą Państwo najciekawsze miejsca na narty w marcu i kwietniu.