Bez kategorii

Zastrzyk kolagenowy w kolano, co to jest?

Choroba zwyrodnieniowa stawów niegdyś była, przypisywana tylko i wyłącznie osobom starszym. Z czasem to się, zmieniło i dotyczy osób w coraz młodszym wieku. Otóż taka choroba, polega na postępującej, utracie chrząstki stawowej, niestety bez zdolności żadnej, naprawy chrząstki pokrywającej. W konsekwencji, prowadzi to do zmian w płynie maziowym, a na sam koniec do utraty sprawności. Czy można jakoś, zapobiec tej chorobie? Jakie są jej przyczyny? W tym artykule, postaram się pokrótce, odpowiedzieć na oba te pytania?

Zatem zmiany zwyrodnieniowe stawów mogą, pojawić się praktycznie w każdym stawie, w którym, występuje tak zwana, chrząstka szklista. Najczęściej jednak diagnozowane są w biodrach, jak również w kolanach. Jest tak, ponieważ to właśnie te części ciała, poddawane są największym obciążeniom. Taki proces chorobowy dotyka mięśni aparatu torebkowo – więzadłowego stawu, powierzchni stawowych i warstwy, która, znajduje się pod chrząstką kostną.

Źródło: pixabay.com

W przypadku, kiedy, zaczynają u nas, chorować stawy, zmniejsza się stężenie hialuronianu, Co wtedy, robimy?

Stosujemy suplementacja, to znaczy, robimy sobie zastrzyk kolagenowy w kolano. Musi on, być, podawany w odstępach siedmiodniowych i, powtarzany od trzech do pięciu razy. Taki zastrzyk w kolano przyczynia się do wzrostu lepkości i elastyczności płynu stawowego, jego odżywienia, a także zwiększenia poślizgu chrząstki stawowej. Otóż wstrzyknięcie prawidłowego preparatu, zapewnia płynny ruch oraz redukcję tarcia powierzchni stawowych. Jest tak, gdyż stanowi źródło składników odżywczych dla chrząstki, jednocześnie, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Taka widoczna poprawa po takim zastrzyku kolagenowym, występuje przede wszystkim u osób chorych w pierwszym stopniu zmian radiologicznych, natomiast u pozostałych osób zaobserwowane jest znaczne złagodzenie dolegliwości.

Komu polecany jest zastrzyk kolagenowy?

Zatem zastrzyk kolagenowy w kolano coraz częściej, podawany jest osobom młodym, które nie ukończyły jeszcze trzydziestego roku życia, gdyż ich stawy nie funkcjonują, tak jak, powinny. Taki preparat sprawia, że chrząstka zostaje odżywiona, dolegliwości bólowe ustępują, a co za tym, idzie pacjent, ma możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. Natomiast zastrzyk kolagenowy w kolano u osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, pozwala znacznie zmniejszyć ból, jak również zwiększyć zakres ruchomości w stawie.